Дніпровський державний аграрно-економічний університет

Комерціалізація наукових досліджень

Інноваційні пропозиції за результатами наукових досліджень кафедр
Дніпровського державного аграрно-економічного університету

 

АГРОНОМІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

(тел. (056) 713-51-61)

 

Кафедра загального землеробства та ґрунтознавства

(тел.(056) 713-51-85)

Пропонує проведення системно-екологічної оцінки едафотопів техногенних ландшафтів відкритих розробок корисних копалин Придніпров’я.

 

Кафедра селекції та насінництва

 (тел.(056) 371-10-69)

Пропонує виведений новий сорт озимої пшениці “Комерційна”, який був районований та внесений в Держреєстр сортів рослин України.

Також зацікавлять виробників створені 2 сорти озимої пшениці  м'якої степового екотипу "Співанка" та "Корисна", які по врожайності зерна перевищують стандартні сорти на 5-6 ц/га за урожайністю зерна поліпшених якостей з покращеними хлібопекарськими якостями. 

 

Кафедра рослинництва

 (тел.(0562) 32-29-98)

Пропонує визначення оптимальних  параметрів елементів технології вирощування зернових і ефіроолійних культур, які забезпечать високі сталі врожаї з високою якістю продукції в північній підзоні Степу України.

Розроблено рекомендації до особливостей застосування аграрних технологій, що  дозволить підвищити урожайність ячменю ярого на 0,5 т/га., забезпечить прибавку врожайності соняшнику в межах 0,2-0,4 т/га. та  буде забезпечувати прибавку врожайності пшениці озимої в межах 0,4-0,6 т/га.

 

Кафедра садово-паркового господарства

(тел. (056) 374-24-49)

Пропонує практичні рекомендації щодо оптимізації видового складу паркових насаджень з точки зору екологічних умов зростання та покращення їхньої культурно-естетичної функції, збереження рідкісних видів.

Зацікавлять практиків садово-паркового господарства розроблені рекомендації щодо оптимізації видового складу паркових та вуличних насаджень.

 

Кафедра хімії

(тел. (056)  713-51-43)

Пропонує розроблені нові полімерні композиційні матеріали, які можуть використовуватись як деталі вузлів тертя рухомих з’єднань автомобільного транспорту, сільськогосподарських машин та газового обладнання для заміни кольорових металів та сплавів.

 

Кафедра агрохімії

(тел. (056) 713-51-56)

Пропонує агротехнологічний супровід застосування хімічних препаратів Деймоса, Антистресу та АКМ, що призводить до прибавки врожаю зернових та технічних культур. Так максимальна прибавка врожаю зерна ячменю ярого + 4,1 ц/га (16,2ц/га на контролі) при внесенні Деймоса в грунт, інкрустації насіння і обприскування Деймосом і Антистресом у фазу кущення і прапорцевого листка. Встановлено позитивний вплив інкрустації сої біопрепаратами і бішофітом на ріст і розвиток рослин і як наслідок на врожай і його якість. Прибавка врожаю склала 3,2-4,9 ц/га (8,8ц/га на контролі). Відмічено поліпшення поживної цінності зерна – збір білка підвищився 2,46-4,06 ц/га (1,94 ц/га на контрольному варіанті). Вміст жиру підвищився на 2,2-3,8%(20,4% на контролі). Одночасно було відмічено поліпшення хімічного складу зерна і його технологічні якості.

 

 ІНЖЕНЕРНО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

(тел.(056) 713-51-65)

 

Кафедра сільськогосподарських машин

(тел. (056) 745-33-01)

Пропонує розроблену методику підвищення економічних, експлуатаційних та екологічних показників обприскувачів рослин шляхом покращення дисперсності розпилення пестицидів.

Зацікавить виробничників технічна характеристика розробленого універсального викопувального органу коренезбиральної машини типу «скоба», впровадження якого  дасть можливість підвищити якість викопування коренеплодів з різними розмірними та агрофізичними характеристиками.

 

Кафедра експлуатації машино-тракторного парку

(тел. (056) 373-35-01)

Пропонує створені на кафедрі фулереновмісні матеріали.Отримані результати свідчать про поліпшення триботехнічних характеристик металевих пар тертя.

Проводить адаптацію систем технічного обслуговування техніки в конкретних умовах виробництва, в тому числі при технічній експлуатації зарубіжної техніки, при використанні новітніх та модифікованих мастильних матеріалів.

 

Кафедра надійності і ремонту машин 

(тел.(056) 713-51-39)

Пропонує до використання розроблені критерії граничного стану  деформування та руйнування захисних елементів сільськогосподарських машин дозволить підвищити  надійність, довговічність та безпеку агрегатів і машин АПК. Методика може бути використана  при розробці інженерних методів розрахунку деталей і вузлів с.-г. машин. 

Місця передбаченого впровадження – заводи з переробки с.-г. продукції, зерносховища, цукрові підприємства, збагачувальні фабрики тощо.

 

Кафедра механізації виробничих процесів у тваринництві

(тел.(056) 744-81-04)

Пропонує технологічний супровід функціонування молочних мініферм та визначення технологій,  засобів механізації і організації робіт для таких ферм.

Пропонується також модульний варіант корівника, базуючись на якому можна створювати мініферми молочного напряму від 4 до 40 і більше корів.

 

Кафедра технології зберігання та переробки с.-г. продукції

 (тел. (056) 713-51-46, (0562) 35-78-51)

На підставі  теоретичних і експериментальних досліджень  пропонується  вдосконалена  технологія виробництва хлібобулочних виробів з використанням плазмохімічно активованої води, що забезпечує інтенсифікацію дозрівання тістових напівфабрикатів, отримання продукції високої якості, зокрема, у разі застосування борошна зі зниженими хлібопекарськими властивостями, збереження виробами свіжості та їх мікробіологічну стійкість під час зберігання. Розроблено і затверджено технологічну інструкцію на виробництво хліба білого з використанням плазмохімічно активованої води.

 

Кафедра тракторів та автомобілів

(тел. (056) 770-39-32)

ПРОПОНУЄ:

                     Розробку конструктивних схем та сприяння у виготовленні циркуляційних насосів для гідропневматичних висівних апаратів;

                    Розробку електронних схем чотирифазної системи керування циркуляційним насосом;

                    Рекомендації по використанню автоматичних коробок передач в автотракторній техніці в АПК;

Алгоритм визначення теоретичного температурного поля ґрунту.

 

Кафедра теоретичної механіки та опору матеріалів

(тел. (056) 744-81-04)

ПРОПОНУЄ: Проведення розрахунків при дослідженні статичної та динамічної міцності елементів конструкцій та деталей машин промислового та с.-г. призначення, таких як, несучі елементи транспортуючих систем, робочих органів с.-г. машин у вигляді двогранного клина та стрільчатої лапи культиватора.

Отримані результати можуть бути використані при проектуванні робочих органів транспортуючих систем, гідроприводів та пневмоприводів, сільськогосподарських машин для обробітку ґрунту

 

 

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ

(тел. (056) 713-51-62)

 

ФАКУЛЬТЕТ ОБЛІКУ І ФІНАНСІВ

(тел. (056) 713-51-62)

 

Кафедра обліку та аудиту

(тел. (056) 713-51-62)

Пропонує розробку практичних рекомендацій щодо методично-організаційних засад побудови обліку та контролю у системі забезпечення економічної стійкості аграрних підприємств.

 

Кафедра фінансів

(тел. (056) 713-51-46)

ПРОПОНУЄ:

-          проекти з оцінки ефективності фінансового забезпечення в підприємств;

-          оцінку стану інноваційної діяльності аграрних підприємств;

-          методи контролінгу і моніторингу діяльності аграрних підприємств.

 

Кафедра інформаційних систем і технологій

(тел. (056) 713-51-36)

Пропонується розробка економіко-математичних моделей для сільськогосподарських підприємств різної спеціалізації, вивчення та адаптація існуючих програмних продуктів та розробка нових для використання в аграрному бізнесі і в аграрній освіті.

 

ФАКУЛЬТЕТ МЕНЕДЖМЕНТУ І МАРКЕТИНГУ

(тел. (056) 371-07-89)

 

Кафедра менеджменту організацій

(тел. (056) 744-74-96)

Пропонує розробку та обґрунтування теоретичних, методологічних та практичних засад удосконалення систем менеджменту сільськогосподарських підприємств України в сучасних умовах.

 


 

Кафедра маркетингу

(тел. (056) 374-24-85)

Пропонує розробку теоретичних положень і методико-практичних рекомендацій щодо формування маркетингової системи сільськогосподарських підприємств України в сучасних ринкових умовах, а також розробку практичних рекомендацій щодо формування стратегічних напрямків розвитку аграрних підприємств та формування їх іміджу.

 

Кафедра економічної теорії та економіки

сільського господарства

(тел. (056) 372-09-22)

Пропонується методичне забезпечення підвищення конкурентоспроможності аграрних підприємств та напрями управління витратами та їх ефективністю в дослідних господарствах зернового напряму.

Зацікавить виробничу сферу удосконалений механізм розвитку інвестиційної діяльності в агропромисловому виробництві.

Підвищить конкурентоздатність агробізнесу визначені організаційні основи створення і розвитку фермерських господарств, малого підприємництва та теоретичні аспекти соціального партнерства, як механізму регулювання соціально – трудових відносин.

 

Кафедра менеджменту та права

(тел. (056) 744-69-53)

Пропонує розробку та обґрунтування теоретичних, методологічних та практичних засад економічно-правового забезпечення розвитку аграрного менеджменту та агрологістики.

 

 

ІНСТИТУТ БІОТЕХНОЛОГІЙ ТА ЗДОРОВ’Я ТВАРИН

ФАКУЛЬТЕТ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ

(тел. (0562) 68-54-08)

 

Кафедра нормальної та патологічної анатомії

(тел. (0562) 68-54-17)

Пропонується  алгоритм та проведення досліджень органів кровотворення та імунного захисту (центральні: кістковий мозок, тимус, клоакальна сумка; периферичні: соматичні і вісцеральні лімфатичні вузли, селезінка, лімфоїдні утворення слизових оболонок органів травлення) у плодів, молодняка та статевозрілих продуктивних ссавців (велика рогата худоба, свині, верблюди) та птиці (мускусні качки, курчата-бройлери, голуби)

 

Кафедра епізоотології та інфекційних хвороб

(тел. (0562) 68-54-36)

Пропонується розроблена методика підвищення ефективності бактеріологічної діагностики туберкульозу тварин, селекції вакцинних штамів для конструювання препаратів специфічної профілактики хвороби.

 

 

 

Кафедра паразитології та ветеринарно-санітарної

експертизи

(тел. (0562) 68-54-87)

Пропонує проведення досліджень клінічних ознак великої рогатої худоби та морфологічних досліджень крові  за спонтанного стронгілоїдозу.

 

Кафедра клінічної діагностики

та внутрішніх хвороб тварин

 (тел.(056) 373-73-16)

ПРОПОНУЄ:

         Розробку комплексу діагностичних заходів та ефективну схему лікування патогенезу хронічної ниркової недостатності домашніх котів із застосуванням антиішемічних препаратів.

         Лікування та профілактику гастроентериту та панкреатиту собак.

         Розробку способів комплексної терапії овець та кіз з гіпогонадизмом  та гіполютеолізом, викликаних дефіцитом вітаміну А та визначення її терапевтичної та економічної ефективності; 

Лікарські форми прополісу для лікування запалення молочної залози корів та пароанальної залози у собак.

 

Кафедра хірургії і акушерства

сільськогосподарських тварин

(тел. (056) 68-33-77)

ПРОПОНУЄ:

           Розроблену методику яка дозволяє розробити комплекс заходів, що дозволяють діагностувати онкопатологію молочної залози у дрібних свійських тварин на ранніх етапах, а у післяопераційний оцінювати ефективність лікування та зменшити ймовірність рецидивування і метастазування.

           Алгоритм клінічного визначення особливостей етіології, патогенезу, симптоматики та перебігу гнійних кератокон’юнктивітів у котів та критерії оцінки ефективності різних способів їх лікування.

           Обґрунтування і впровадження в практику засобів профілактики патології отелення і перебігу післяотельного періоду у корів та схем профілактики з використанням вітамінно-мінерального преміксу СС-1 та    СС-2

           Ефективну схему лікування поросят у промисловому свинарстві при розробці лікувально-профілактичних заходів боротьби з хірургічними хворобами свиней.

Кафедра фізіології  та біохімії

сільськогосподарських тварин

(тел. (056) 377-02-89, 373-74-31)

Пропонуються створені нові біологічно активні кормові добавки гумінової природи та випробуваний їх вплив на фізіологічні функції та метаболічні, імунологічні, адаптивні процеси в організмі лабораторних і сільськогосподарських тварин з метою підвищення їх резистентності та продуктивності.

 

БІОТЕХНОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

(тел. (0562) 33-32-25)

Пропонується “Проект модульної малої свиноферми з закінченим циклом виробництва для індивідуальних господарств населення”

 

Кафедра технології виробництва продукції тваринництва

(тел. (0562) 33-54-16)

Пропонує створення та розробка нових технологічних рішень, що забезпечують енергозаощадження в аграрному секторі виробництва, підвищення рівня продуктивності сільськогосподарських тварин та об’єктів аквакультури при отриманні сировини для переробної промисловості, та продуктів харчування для населення.

 


 

Кафедра водних біоресурсів та

Аквакультури

(тел. (056) 371-42-23)

ПРОПОНУЄ:

         Проведення досліджень дослідження гідрологічного, гідрохімічного та гідробіологічного режиму водойм Придніпров’я;

         Оцінка еколого-токсикологічного стану окремих водоймищ;

         Аналіз забезпеченості риб природними кормовими організмами та їх екологічна якість;

         Оцінка іхтіокомплексу окремих водойм Придніпров’я з метою розробки рекомендацій по його покращенню;

         Аналіз селекційно-генетичної роботи селекційних центрів.

 

 ФАКУЛЬТЕТ ВОДОГОСПОДАРСЬКОЇ ІНЖЕНЕРІЇ ТА ЕКОЛОГІЇ

(тел. (056) 713-51-37)

 

Кафедра експлуатації гідромеліоративних систем

 і технології будівництва

(тел. (0562)  42-42-17)

Пропонує розроблену методику вирощення цукрової кукурудзи пожнивно, визначено режим зрошення і систему внесення добрив, що забезпечить отримання запланованої врожайності високої якості при раціональному використанні ресурсів.

 

Кафедра сільськогосподарських

гідротехнічних меліорацій

(тел. (0562) 52-28-88)

ПРОПОНУЄ:

          Розробку інформаційних технологічних систем автоматизованого проектування водогосподарських об’єктів, підпрограм для гідрологічного розрахунку водотоку при наявності коротких рядів спостережень, автоматизованої програми розрахунку стійкості земляних укосів;

         Обґрунтування шляхів мінімізації впливу ставків-накопичувачів шахтних вод на стан річок басейну р. Самари;

         Розробка водозберігаючого методу розрахунку режимів зрошення люцерни в степовій та лісостеповій зоні України.

 

 

Кафедра екології та охорони

навколишнього середовища

(тел. (056) 372-34-16)

Пропонує розробку створення інформаційної системи діагностики рівня техногенної трансформації природних та сільськогосподарських територій на основі біоіндикації для вирішення завдань експрес-діагностики процесу рекультивації та довгострокового моніторингу відновлення екологічних функцій техногенних ґрунтів.

Система біоіндикаційних показників буде корисна для вирішення завдань збереження біорізноманіття природних комплексів як можливих рефугіумів для відновлення різноманіття та функціональних властивостей рекультивованих земель

 

Кафедра безпеки життєдіяльності

(тел. (056) 713-51-42)

ПРОПОНУЄ:

          Розроблену, на підставі експериментальних досліджень, універсальну номограму для оцінки інтенсивності теплового випромінювання на робочих місцях.

         Розроблене програмне забезпечення для побудови карт розміщення теплових полів від технологічного обладнання та неорганізованих джерел надлишкового теплового випромінювання.